Колядувати в Різдвянах вчать із пелюшок. Село не надто велике – лише 200 мешканців. Тож збираються на свята всі. З хати до хати різдвянці ходять лише зі старовинними колядками.
Наймолодший колядник Назар цьогоріч традицію порушив. Хлопчик у шароварах уперше за багато років до односельців іде з новою звісткою – європейською: “Я малий козак, хлопчина нівроку. Крок за кроком іду в Європу! Вітаю Вас із Різдвом Христовим і з Новим роком!”
Вони називають себе щасливими різдвянцями. Щоправда, не приховують, що на казкове їхнє поселення перетворюється тільки взимку. У цю пору з’їжджаються гості звідусіль.
У Різдвянах є і свій традиційний напій. Настоянку готують цілий рік, а вживають лише на Різдво і лише малими порціями.
“Полуниця, аґрус, черешня, вишня, смородина і так далі аж до терену. Тут входять усі компоненти, які ростуть на наших городах. І тут біля Дністра ми збираємо і наповнюємо пляшку, потім усе заливається спиртом. Це такий, знаєте, підбадьорливий напій. Він має багато вітамінів”, – розповів місцевий житель Нестор Русиняк.
Старовинні традиції рідзвянців не змінюються вже понад 600 років. Людей лише стає менше. Та селяни традиційно просять Бога, аби Різдвяни оживали не лише взимку.