Рецепт приготування закарпатської паски від Лілії Цвіт
1. Починаємо з приготування опари. У велику миску наливаємо 1 л. ледь теплого молока. Молоко бажано брати домашнє, з високим відсотком жирності. Тоді додаємо сюди дріжджі (можна використовувати як пресовані, так і сухі. Але якщо використовуєте сухі дріжджі, то додавайте їх після того, як додали борошно). Додаємо також 2 ст. л. цукру від загальної кількості і все ретельно перемішуємо, щоб дріжджі розчинилися.
2. Далі додаємо 10 ст. л. борошна від загальної кількості та замішуємо рідке тісто як на млинці. Накриваємо харчовою плівкою і відправляємо в тепле місце на 40 хв. Опара повинна бути в бульбашках. Це значить, що вона добре підійшла і з неї можна готувати тісто.
3. Для здоби окремо з’єднуємо 5 яєць, цукор, ванільний цукор, ложку солі, також додаємо сюди мед та розтоплене масло.
4. Перемішуємо все це мікксером до однорідної маси. Важливо, щоб цукор розчинився.
5. Далі повертаємося до нашої опари і додаємо сюди здобу. Коли здоба замішується окремо, то тісто виходить більш однорідним, тому що всі здобні інгрідієнти добре розчинаються і поєднуються між собою.
6. Потім починаємо поступово додавати борошно. Його додаємо у три етапи, не потрібно додавати усе відразу. Сюди ж потім додаєте 1 ст. л. горілки, щоб закарпатська паска швидко не черствіла. Додаємо другу частину борошна.
7. Потім додаємо останнє борошно і замішуємо тісто руками 15-20 хвилин. Чим краще вимісене тісто, тим краще виходить паска.
8. Під час замішування тіста додаємо олію. Це дозволяє тісту не липнути до рук. Тісто повинно вийти доволі густе, вільно розтягується, та не рветься.
9. Далі розділяєте тісто на дві частини у дві посудини, змащуєте зверху олією та накриваєте тісто харчовою плівкою та залишаєтете тісто у теплому місці на 1 годину.
10. Через годину дістаєте тісто та додаєте до нього сухофрукти на ваш смак. Напередодні родзинки облийте кип’ятком та добре висушіть. Вмісіть сухофрукти в тісто та залиште під харчовою плівкою ще на півтори години. Тісто підніметься ще більше.
11. Тісто уже готове, його можна розкладати по формах.
12. Робочу поверхню та руки змастіть олією, щоб тісто не прилипало до рук і поверхні (змастіть злегка, багато олії не потрібно). Далі берете шматок тіста, підгинаєтет його, защіпаєте краї і викатуєте поверхню, щоб вона була гладенькою. Далі кладете тісто у форму. Наповнюйте форму не більш як на 1/3. Далі, по центру вставте дерев’яну шпажку. Це потрібно для того, щоб виходило повітря і паска була рівною.
13. Коли паски уже добре підійнялися та майже зрівнялися із краями форми, то змажте іх жовтком із водою. Відразу змащені паски до духовки не кладіть, краще зачекати декілька хвилин.
14. Випікайте паску при температурі 170 градусів. Маленькі паски приблизно 30-40 хвилин, великі паски випікайте близько години. Використовуйте режим випікання верх-низ.
Ну от і все! Закарпатська паска готова!
Читайте також: